Переваги стокового бізнесу

Рентабельність у стоковому сегменті роздрібної торгівлі може сягати 600%. Так що варто подумати про таку прибутковому справу як відкриття сток-магазину.

Перевага для підприємця, який вирішив відкрити магазин сток-одягу, в тому, що магазин такого типу несе в собі головну ідею: «Економте!» і реалізує її на практиці. Тому магазин ремонтується і оформляється підкреслено дешево – причому це загальна вимога, а не спроби заощадити в кризу.
У сток-магазин набирається мінімум персоналу, а речі розвішуються за назвою (спідниця до спідниці, брюки до брюк) і за розмірами, що значно полегшує роботу продавця. Реклама таж сама примітивна – досить помітною, але виконаної зі смаком вивіски і оформлених в тон їй флайєрів, періодично роздають в людних місцях.

Найчастіше такого роду магазини розташовуються в приміщеннях ангарного типу – менше витрат на клінінгові услгі, вентиляцію і т.д.
Однак з питанням про ідеальні площах для стоку не все ясно. Деякі вважають, що сток – це тільки величезні площі, що дозволяють одягти всю сім’ю за один день. Деякі вважають, що для відкриття успішного стоку досить і 30 – 50 м2.
За оцінками фахівців для відкриття  сток-центру (від 1000 до 3000 м2) потрібно вкласти всього 3 мільйони рублів. Причому місячний оборот такого сток-магазину буде дорівнювати цій же сумі. Фахівці оцінюють такі стартові вкладення як дуже низькі.
А що ж говорять цифри про стоках на міні-площах? 30-метровий сток-магазинчик потягне вкладень на 450 тисяч рублів.

Як виникає сток і чому цей бізнес вигідний

Для повернення оборотних коштів магазини, що торгують одягом, готові, щоб їхні речі продавалися за ціною нижче собівартості. Зберігання неліквідоов в магазині призводить до заморожування оборотних коштів і призводить до руйнування. Тому магазини шукають співпраці зі стоками.
На фабриках часто скупчуються цілі партії товарів. Їх не вдається реалізувати через звичайний магазин потім що, як правило, ці партії повністю складаються з браку – речі або погано сидять, або линяють, або просто колекція «не пішла», тому що смаки дизайнера не збіглися з уподобаннями споживача.
Іноді банки конфісковують в рахунок сплати боргу цілі партії одягу у заборгували їм магазинів. Реалізовувати ж цей конфіскат банки в змозі лише через магазин-сток.
Без сумніву, шарм магазину надають колекції іноземних брендів. І вони не завжди торгують виключно через мережі своїх стоків. Але нашому підприємцю ніхто не надасть товар «на реалізацію» з можливістю повернення. Нам цей товар доводиться купувати, несучи на собі всі ризики.
А що робити, якщо неліквід виник у самого стоку? Чи є ще сток-2, якийсь рівень – нижче нікуди? Ні. Ваші неліквіди заповнюють ваш склад, і ніхто їх не забирає. Зазвичай в таких випадках влаштовується тотальний розпродаж, і ціна на річ падає до 10% від початкової вартості.
Головне правило стоку (після правила економії): сток отримує свій прибуток за рахунок обороту, а не за рахунок торговельної націнки.
Але багато власників стоків хитрують в надії заробити. Вони пропонують магазинах, які хочуть віддати їм свій неліквід, таку низьку закупівельну ціну, що операція стає для магазину просто невигідною. Зате націнка, яку ставить сток доходить часом до 1000%, особливо у тих, хто позиціонує себе як люкс.
Отже, аби грамотно вести бізнес, це значить робити наголос на оборотність. Є тільки одна політика – постійне відстежування попиту і зниження цін на те, що загрожує перетворитися на неліквід. Кожні три тижні товар піддається зниженню ціни на третину вартості. Це робиться для того, щоб укластися в термін – півтора місяця. Саме стільки має провисіти товар на кронштейні і ні днем більше. Подальша його доля – ліквідація.

Сток магазин: Де закуповуватися?

Для новачків у стоковій справі існують оптові стокові центри, ласа частка яких розташована за кордоном, в місцях скупчення модних бутиків.

Скільки грошей витрачається на закупівлю товарів для сток магазину?
На закупівлю 400 – 600 одиниць асортименту потрібно витратити близько 200 – 250 тисяч рублів.
Сток магазин: Де відкриватися?
Найкраще місце для стоку – прохідна точка поблизу супермаркету, транспортної розв’язки. Магазини сток зазвичай розташовуються в спальних районах. За умови гарного місця його розташування.

Прибутковість стоку

Прибутковість сток-магазину може становити 15 тисяч рублів на місяць з 1 м2 площі. Тоді Ви зможете окупити себе за півроку, максимум – рік.
Потрібно пам’ятати, що незважаючи на всі війни між магазинами, що продають одяг у різних форматах, і взаємні звинувачення в непорядності, стоки будуть затребувані і неминучі – тому що від 50 до 30% (після тотального розпродажу) колекцій залишаються неліквідами навіть у найкращих магазинах одягу . І вони підуть у сток.